Корисні поради
Безпечний виїзд за кордон
Просимо вас при домовленні про зустріч з чоловіком запросити його спочатку у гості до себе.
Корисні поради жінкам, які планують вийти заміж за іноземця:
- Ви повинні мати якомога більше інформації про свого майбутнього чоловіка: чи має він постійну роботу, чи був він одружений, скільки разів, чи розлучений він офіційно (розлучення та окреме проживання — це різні речі).
- Запропонуйте нареченому зустрітися в Україні — у нас є багато мальовничих куточків та місць для комфортного відпочинку.
- Поцікавтесь особливостями шлюбного законодавства країни, в якій ви плануєте жити, а особливо — правами спільних дітей та вашими правами при розлученні. Це можна зробити у посольстві або юриста.
- Порадьтеся з юристом щодо укладення шлюбного контракту. Переконайтесь, що шлюб, зареєстрований в Україні, буде дійсним за кордоном. При необхідності, свідоцтво про шлюб можна легалізувати (затвердити у нотаріуса, Міністерстві юстиції та Міністерстві закордонних справ України).
- Виїжджаючи за кордон по гостьовій візі або по візі нареченої (віза нареченої для поїздки в США громадянкам України видається у Посольстві США в Польщі), пам’ятайте, що ці візи не дають права на роботу.
- Запам’ятайте, що фіктивний шлюб — це злочин і може стати причиною вашого ув’язнення або депортації!
Загальні поради стосовно безпечного виїзду за кордон:
- Нікому не довіряйте свій паспорт. Зробіть кілька копій закордонного паспорту та візьміть їх з собою, одну копію не забудьте залишити вдома родичам або знайомим, яким довіряєте.
- Важливо залишити вдома детальну інформацію про місце перебування за кордоном, а також інформацію про вашого знайомого, який запрошує вас: його адресу, номер телефону, вашу спільну фотографію, копію його паспорта.
- Домовтесь з родичами про те, як будете підтримувати зв’язок. Перед поїздкою за кордон домовтесь про умовне слово, яке буде означати, що необхідна допомога (наприклад, вночі можна сказати: „Доброго ранку!”).
- Дізнайтесь номери телефонів Посольства та Консульства України за кордоном. У випадку складної ситуації або загрози життю, необхідно звернутися за допомогою до представництва своєї країни.
- Візьміть із собою також телефони неурядових організацій, які надають допомогу (тимчасове проживання, юридичні консультації, харчування та речі першої необхідності) людям, що опинились у скрутній ситуації.
- По прибутті в країну, радимо вам зателефонувати до Посольства України та зареєструватися.
- У випадку насильства або порушення прав телефонуйте на “гарячу лінію” 8 800 500 22 50 (дзвінки по Україні безкоштовні) по попередженню торгівлі людьми «Ла Страда-Україна».
Читайте також:
Читати всі поради